×
Informacje
Masz pytania? Zadzwoń do nas! 71 326 5000 centrala

80 lat regulatorów Danfoss RT

80 lat regulatorów Danfoss RT

Choć w dzisiejszym świecie aż trudno w to uwierzyć, ale presostat Danfoss RT istnieje już 80 lat! Jak widać zdarzają się jeszcze rzeczy, które nie ulegają tak szybko zmianom.

W roku 1937 kostka lodu do zimnego napoju stanowiła prawdziwy rarytas. Dzisiaj ten luksus jest już powszechnością dzięki ulepszeniom w zakresie regulacji temperatury chłodzenia i ciśnienia, poczynionym na przestrzeni ostatnich 80 lat. Regulator RT Danfoss stanowił element tego przyspieszonego rozwoju. W tym roku ten wytrzymały, wszechstronny regulator świętuje swoje 80-te urodziny jako faworyt w zakresie wielu zastosowań przemysłowych, morskich i w chłodnictwie.

– To niesamowite, jak genialny wynalazek mieszczący się w tak prostej konstrukcji może mieć tak długotrwały wpływ na rozwój przemysłu. W roku 1937, kiedy założyciel Danfoss zaprojektował i wyprodukował pierwszy regulator RT, jego zamysłem było wsparcie nieśmiałych początków automatyzacji w zakresie regulacji instalacji grzewczych i chłodzących. Nie wyobrażał sobie, że jego wynalazek wciąż będzie prosperować w XXI wieku. Wygląda na to, że w przyszłości nadal będzie zapotrzebowanie na regulatory RT, pomimo tego, że na rynku nieustannie pojawiają się nowe technologie – mówi menedżer produktu Krzysztof Lech.

Od pierwszego dnia regulatory RT Danfoss sprawdzały się w wielu zastosowaniach jako bezpieczne rozwiązanie, pozwalając na dłuższą eksploatację niż jakikolwiek inny standardowy regulator. To wytrzymałe urządzenie, dostępne jest w niemal 100 wariantach i pozwala na regulację temperatury w zakresie od 60°C do 300°C i ciśnienia od -1 do 30 barów.Subscribe to our
Capitalize on low hanging fruit to identify a ballpark value.
Newsletter