×
Informacje
Masz pytania? Zadzwoń do nas! 71 326 5000 centrala

CO2 dla małych sklepów z Danfoss CO2 MiniPack

Agregaty na CO2 dla małych sklepów Danfoss CO2 MiniPack

Nadkrytyczne obiegi CO₂ dla małych sklepów dzięki Danfoss CO2 MiniPack

Detaliczni sprzedawcy żywności coraz powszechniej wybierają CO2 do roli czynnika chłodniczego w swoich urządzeniach. CO2 przynosi znaczne korzyści, w szczególności tym, którzy chcą ograniczyć swój wpływ na środowisko naturalne. Przechodząc z czynników typu HFC na CO2, sprzedawcy żywności redukują potencjał globalnego ocieplenia (GWP) czynnika chłodniczego w sklepach do zaledwie 1. Po prawidłowym wdrożeniu  nadkrytyczne układy z CO2 dają też możliwość obniżenia kosztów i poprawy niezawodności — co stanowi atrakcyjną propozycję dla każdego właściciela sklepu.

O ile do tej pory nadkrytyczne obiegi CO2 były domeną supermarketów z dużymi instalacjami chłodniczymi, to duże nimi zainteresowanie wykazuje coraz więcej sklepów małopowierzchniowych. I chociaż nadkrytyczne układy z CO2 mają opinię skomplikowanych i trudnych w eksploatacji, to nowe rozwiązania czynią je bardziej dostępnymi i łatwiejszymi do wdrożenia. Tak właśnie jest w przypadku nowego rozwiązania firmy Danfoss: CO2 MiniPack.

Danfoss CO2 MiniPack

Nowa koncepcja CO2 MiniPack ułatwia właścicielom małych sklepów wykorzystanie zalet CO2. Łącząc pięć w pełni kompatybilnych produktów w jeden układ, CO2 MiniPack daje kilka kluczowych korzyści:

  • Prostota: szybka konfiguracja i instalacja, nawet bez rozległej wiedzy specjalistycznej w zakresie CO2
  • Zwarta budowa i niezawodność: układy o niewielkich rozmiarach, w pełni serwisowalne
  • Kompletność i wygoda: pięć kompatybilnych produktów w jednym układzie zapewnia pełną kontrolę nad pracą urządzenia
  • Niższe koszty eksploatacji: optymalna efektywność energetyczna i bezpieczeństwo przy jednoczesnej koncentracji na ochronie żywności

Rozwiązanie CO2 MiniPack składa się z pięciu nowych produktów:

  • CCMT Light – wysoce niezawodny elektryczny zawór regulacji ciśnienia, zoptymalizowany dla  transkrytycznych układów chłodniczych z CO2.
  • AK-PC 572 Pack Controller – kompletny sterownik dla urządzeń w małych sklepach, który umożliwia korzystanie z CO nawet tym, którzy mają niewielkie doświadczenie w tym zakresie.
  • EKE 2U – Moduł podtrzymania zasilania zaprojektowany w celu zwiększenia niezawodności układu i ochrony sprężarki w przypadku utraty zasilania.
  • EKE 1P – używany jako moduł rozszerzeń dla innych sterowników marki Danfoss lub jako sterownik zaworu krokowego.
  • VLT FC280 – Przetwornica częstotliwości VLT pozwalająca obniżyć wydatki związane z układem chłodniczym.

Rodzina produktów CO2 MiniPack obejmuje również wyświetlacz graficzny, filtr odwadniacz oraz czujniki ciśnienia i temperatury. Wszystkie elementy można zamówić oddzielnie i zbudować z nich układ dla małego sklepu, zgodnie z konkretnymi wymogami.



Subscribe to our
Capitalize on low hanging fruit to identify a ballpark value.
Newsletter