Polecamy komponenty liniowe Danfoss
Firmy Danfoss z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Jej produkty od wielu lat cieszą się doskonałą opinią specjalistów z branży chłodnictwa i klimatyzacji.
Do takich wyrobów należą z pewnością komponenty liniowe – zawory elektromagnetyczne, filtry odwadniacze, zawory kulowe oraz wzierniki. Od lat obecne na rynku, funkcjonują w niezliczonej liczbie systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych. Stanowią synonim doskonałej jakości i niezawodności.
W czasie dynamicznych zmian zachodzących w zakresie używanych czynników chłodniczych, ważne jest aby stosowane komponenty dostosowane były do nowych ich rodzajów. Tym bardziej, że spora ich grupa to czynniki A2L, klasyfikowane jako lekko palne.
Komponenty liniowe Danfoss (jak i wiele innych produktów producenta) po przejściu starannego procesu aprobowania, zostały dopuszczone do używania z lekko palnymi czynnikami o niskim współczynniku GWP, tj. R454C, R455A i R1234yf. To zaleta, którą niewątpliwie należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu nowych czy modernizowaniu istniejących instalacji.
Przypomnijmy w tym miejscu pokrótce zalety wymienionych wyżej komponentów liniowych Danfoss.
Zawory elektromagnetyczne EVR
Kompletny typoszereg niezawodnych zaworów elektromagnetycznych do wszystkich zastosowań w chłodnictwie i klimatyzacji.
Oferta obejmuje zawory bezpośredniego działania o przyłączach do 3/8˝ dla małych wydajności, zawory serwosterowane dla większych wydajności i rurociągów o większych średnicach. Zawory EVR są dostępne zarówno ze standardowymi, jak i powiększonymi średnicami przyłączy. Maksymalna temperatura medium to 105°C. W ofercie znajdują się wersje normalnie zamknięte oraz normalnie otwarte.
Zalety zaworów elektromagnetycznych EVR Danfoss
- Uszczelnienie teflonowe trzpienia (montaż kardanowy) zapewnia hermetyczne zamknięcie zaworu - istotne dla układów z odessaniem
- Specjalna konstrukcja membrany gwarantuje stabilną pracę w zmieniających się warunkach
- Zawory serwosterowane charakteryzują się budową membranową, bardziej odporną na zanieczyszczenia niż konstrukcje serwotłokowe
- Sprężyna tłumiąca o zróżnicowanym nawinięciu (zmienna gęstość zwojów) zapewnia przedłużoną żywotność zaworu
- Zatrzaskowe mocowanie cewki (szybki i łatwy montaż; mniejsze ryzyko uszkodzenia cewki)
- Korpus o dużej wytrzymałości mechanicznej - zapewnia długą żywotność
- Kołpaki ochronne zabezpieczają przed zanieczyszczeniami
Więcej o zaworach elektromagnetycznych Danfoss
Zawory kulowe Danfoss
Maksymalny przepływ w pozycji otwartej, maksymalna szczelność w pozycji zamkniętej. Konstrukcja zaworów kulowych Danfoss została opracowana z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i z myślą o długoletniej niezawodnej pracy oraz wygodzie i bezpieczeństwie instalatora. Budowa, spawy oraz rozwiązanie uszczelnienia pozwalają zaworom kulowym GBC spełniać najbardziej restrykcyjne wymogi instalacji chłodniczych.
Zalety zaworów kulowych Danfoss:
- Doskonałe uszczelnienie wrzeciona zaworu minimalizuje ryzyko wycieku czynnika chłodniczego
- Bardzo dobra wytrzymałość mechaniczna dzięki spawanemu laserowo korpusowi zapewnia duży zapas bezpieczeństwa (zgodny z normami UL)
- Kołpak ochronny zapewnia dodatkowe uszczelnienie przy zachowaniu bezpieczeństwa instalatora (specjalny rowek na gwincie kołpaka obniża ciśnienie podczas jego odkręcania, gdy pod nakrętką podczas wycieku nagromadzi się czynnik chłodniczy)
- Zawór jest przygotowany do zaplombowania w celu ochrony przed nieautoryzowanym użyciem
- Konstrukcja oraz proces produkcyjny zostały zoptymalizowane w celu zapewnienia długoletniej efektywnej pracy zaworu i zminimalizowania wycieków (korpus spawany laserowo; solidnie zamontowane przyłącze pomiarowe; pełna kula zamykająca; opatentowane uszczelnienie wrzeciona za pomocą 2 o-ringów i 2 pierścieni teflonowych; specjalna konstrukcja kołpaka z rowkiem)
- Zaślepki ochronne
Filtry odwadniacze Danfoss
Chroń układ chłodniczy, wykorzystując najbardziej niezawodne filtry odwadniacze na rynku, które zostały opracowane tak, aby sprostać nawet najcięższym warunkom, jakie występują w układach chłodniczych oraz klimatyzacyjnych. Dlatego też ich zastosowanie jest praktycznie standardem w instalacjach zarówno na statkach, jak i w innych środkach transportu.
Zalety filtrów odwadniaczy Danfoss:
- Obudowa filtra, zaprojektowana zgodnie z normą UL, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną z dużym zapasem bezpieczeństwa
- Specjalna konstrukcja (stałe wypełnienie; mata z żywicy poliestrowej absorbująca drgania; perforowana płytka + sprężyna utrzymująca wkład we właściwej pozycji) eliminuje ryzyko przedostania się elementów rdzenia do instalacji i uszkodzenia sprężarki
- Małe ryzyko pęknięcia i wycieku nawet po długim okresie pracy pod wpływem pulsacji ciśnienia
- Efektywne zatrzymywanie zanieczyszczeń mechanicznych (wysoka skuteczność; odporne na wzrost oporów przepływu)
- Wysoka zdolność odwadniania zapobiega powstawaniu kwasów oraz zakłóceniom pracy elementów w układzie chłodniczym
- Kołpaki ochronne zapobiegające przedostaniu się wilgoci i zanieczyszczeń do filtra odwadniacza podczas jego składowania
Wzierniki Danfoss
Optymalna widoczność oraz możliwość stosowania również w aplikacjach wysokociśnieniowych.
Wzierniki SGP zapewniają optymalną widoczność, zostały specjalnie zaprojektowane do stosowania w aplikacjach wysokociśnieniowych o maksymalnym ciśnieniu roboczym do 52 bar. Oznacza to, że SGP można wykorzystywać również w układach R410A, R32 i podkrytycznych R744.
Zalety wzierników Danfoss:
- Prawidłowe i wiarygodne wskazanie poziomu wilgoci (wiarygodna informacja o konieczności wymiany filtra odwadniacza, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia sprężarki)
- Łatwy podgląd stanu czynnika chłodniczego dzięki dużemu i klarownemu obszarowi oczka oraz dobrej widoczności przepływu
- Duża wytrzymałość mechaniczna umożliwia stosowanie w układach z wysokociśnieniowymi czynnikami chłodniczymi. Konstrukcja zapewnia spory margines bezpieczeństwa (wzierniki zaprojektowane i testowane zgodnie z wymogami normy UL)
- Możliwość stosowania w agresywnej atmosferze
- Kołpaki ochronne
Pobierz: