×
Informacje
Masz pytania? Zadzwoń do nas! 71 326 5000 centrala

Kasetowe, płytowe wymienniki ciepła Danfoss SW19 – SW59

Kasetowy-płytowy wymiennik ciepła Danfoss SW

Kasetowe, płytowe wymienniki ciepła firmy Danfoss zaprojektowano do amoniakalnych instalacji chłodniczych i mogą pełnić rolę skraplaczy, parowników zasilanych pompowo lub grawitacyjnie, dochładzaczy,  przegrzewaczy, ekonomizerów oraz chłodnic oleju. Zostały one zoptymalizowane pod kątem zastosowań przemysłowych i cechują się wieloma usprawnieniami.

Typoszereg obejmuje kilka wielkości wymienników od SW19 do SW59 (do których zostaną dodane dalsze modele). Mogą one pracować z mediami o temperaturze od -40°C do 120°C i pod ciśnieniem do 25 bar. Płyty wykonywane są ze stali nierdzewnej AISI 304, AISI 316 oraz tytanu i dostępne są w różnych grubościach (0,5 – 0,7 mm), co pozwala na dopasowanie produktu do wymaganych zastosowań i instalacji oraz optymalizację współczynnika wydajności wymiennika.

Nowe ukształtowanie płyt zapewnia znakomite własności cieplne wymiennika

Typoszereg SW19-59 cechuje się znakomitymi własnościami cieplnymi i lepszą wydajnością dzięki zoptymalizowanej geometrii płyt. Uzyskany dzięki niej wysoce turbulentny przepływ amoniaku przekłada się w efekcie na zwartą konstrukcję wymiennika i mniejszą ilość wypełniającego go czynnika chłodniczego. Zoptymalizowana geometria całej płyty zwiększa ponadto wytrzymałość i stabilność płyt.

Nowy układ uszczelek poprawia stabilność pakietu płyt

Nowe ukształtowanie uszczelek i rowków zapewnia wysoką stabilność uszczelnienia i optymalne wyrównanie płyt, umożliwiając zarazem łatwy i szybki serwis oraz konserwację. Nowa konstrukcja poprawia jakość uszczelnienia i zapobiega wydmuchiwaniu uszczelek. Ponadto, podwójne uszczelnienie zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia płynów, gdyż ewentualne przecieki odprowadzane są na zewnątrz pakietu płyt. Nowy układ uszczelek nie wymaga klejenia, co ułatwia konserwację i serwis wymiennika.

Łatwa konserwacja i serwis

Nowy typoszereg wymienników jest łatwy w konserwacji i serwisowaniu. Łatwy dostęp do pakietu płyt umożliwia niekorodująca nylonowa rolka, która ułatwia przesuwanie płyty dociskowej po górnej belce. Ustalone łby śrub i tuleje zabezpieczające zapobiegają obracaniu się śrub i nakrętek podczas rozbierania i składania wymiennika, co czyni te czynności szybkimi i bezpiecznymi. Ulepszony układ uszczelek zapewnia łatwe i precyzyjne pozycjonowanie pakietu płyt.

Produkt wysokiej jakości – kompleksowo przetestowany

Wszystkie kasetowe, płytowe wymienniki ciepła są w pełni sprawdzane przed opuszczeniem zakładu produkcyjnego Danfoss. Konstrukcję zweryfikowano za pomocą testów wydajności wymiany ciepła, wytrzymałości i czasu użytkowania. Testy wydajności cieplnej zostały przeprowadzone na całej ofercie kasetowych płytowych wymienników (tj. różne rozmiary u układy płyt) o różnych wymiarach zespołu płyt i różnych pojemnościach.

Cała seria kasetowych, płytowych wymienników ciepła Danfoss w różnych konstrukcjach płyt i ram oraz z różnych materiałów płyt i uszczelek, została sprawdzona mechanicznie, aby zagwarantować jej wytrzymałą i trwałą konstrukcję.

Ponadto, przed opuszczeniem fabryki szczelność każdego pakietu płyt oraz w pełni zmontowanego płytowego wymiennika ciepła sprawdza się dokładnie za pomocą helu, w celu zagwarantowania prawidłowego działania uszczelnienia.

Po montażu wykonywane są końcowe testy, aby zagwarantować, że wymienniki ciepła spełniają najwyższe normy Danfoss.

Danfoss HexAct – oprogramowanie do projektowania wymienników ciepła

W doborze właściwego wymiennika ciepła pomoże Ci nowe, bezpłatne oprogramowanie do projektowania wymienników ciepła Hexact.Hexact natychmiast wskazuje odpowiedni wymiennik ciepła do użytku z agregatem chłodniczym, pompą ciepła lub innym urządzeniem. Oprogramowanie do projektowania wymienników ciepła umożliwia wybór lutowanych wymienników ciepła typu MPHE o innowacyjnej budowie oraz BPHE o budowie tradycyjnej. Teraz można łatwiej niż kiedykolwiek znaleźć odpowiedni wymiennik ciepła dla danego agregatu chłodniczego, pompy ciepła lub innego urządzenia. Oprogramowanie umożliwia wybór lutowanych wymienników ciepła typu MPHE o innowacyjnej budowie oraz BPHE o budowie tradycyjnej.

 

Pobierz oprogramowanie Danfoss HexAct.

 

Dane techniczne

Czynniki chłodnicze Amoniak (R717)
Min./maks. ciśnienie robocze 16/25 bar
Min/maks. temperatura –40°C/120°C
Materiał ramy Malowana stal węglowa (czerwona, RAL3020)
Przyłącza DN65 (2½”) do DN200 (8”)
Standard przyłącza EN1092-1-PN16/25
Powierzchnia wymiany ciepła płyt 0,1 – 1,2 MW
Rodzaj systemu System uszczelek bez kleju
Materiał przyłączy Stal nierdzewna i tytan
Materiał płyty AISI 304, AISI 316 i tytan
Grubość płyty 0,5 mm w przypadku stali nierdzewnej i 16 barg (150 psig)
0,6 i 0,7 mm w przypadku stali nierdzewnej i tytanu oraz 25 barg (300 psig)
Pełna uszczelka Różne rodzaje NBR HT i EPDM HT
Uszczelka pierścieniowa Różne rodzaje NBR, EPDM i chloroprenu
Kod konstrukcji CE (PED), EN13445

Modele:

 Rozmiar SW19B SW26A SW40A SW54 SW59
Przyłącze (mm) 65 100 100 150 200
Wysokość (mm) 820 800 1208 1242 1208
Szerokość (mm) 304 378 378 502 664

Kasetowe płytowe wymienniki ciepła Danfoss - parownik zalany (chłodzenie glikolu)


Kasetowe płytowe wymienniki ciepła Danfoss - skraplacze chłodzone cieczą (ogrzewanie glikolu)


Kasetowe płytowe wymienniki ciepła Danfoss - skraplacz chłodzony cieczą (ogrzewanie glikolu)


Dokumenty do pobrania:

 Subscribe to our
Capitalize on low hanging fruit to identify a ballpark value.
Newsletter