×
Informacje
Masz pytania? Zadzwoń do nas! 71 326 5000 centrala

Nowe moduły monitoringu Danfoss AK-SM800A

Sterownik Danfoss AK-SM 800A

Danfoss wprowadził do oferty nowe moduły monitoringu serii AK-SM800A, zastępujące dotychczasowe układy AK-SM 800. To doskonała propozycja dla systemów pracujących w placówkach handlu spożywczego. Nowy moduł nawiązuje do poprzedniej linii, zachowując jej zalety i funkcjonalność, a dodatkowo posiada kilka ważnych zmian i aktualizacji.

Najważniejsze cechy AK-SM800A to:

  • Całkowicie nowa platforma elektroniczna obsługująca nowy system operacyjny (oparty na Linuksie)
  • Wdrożenie standardów protokołów bezpieczeństwa branży IT (HTTPS, SSL/TSL 1.2, szyfrowanie WPA2)
  • Ulepszony interfejs użytkownika UI/UX – nowy, ale nawiązujący do poprzedniego ekran dotykowy
  • Pełna przeglądarka internetowa HTML5, znana jako StoreView Browser 5 (SvB5)
  • Nowa aplikacja narzędziowa (zintegrowana z SvB5)
  • Obsługa i wsparcie urządzeń mobilnych (tylko w zakresie aplikacji narzędziowej)
  • Gotowość do zmiany czynnika retrofit — zawiera funkcje EoL i starsze funkcje sterowania
  • Rozszerzona pamięć historii
  • Bezpieczny punkt dostępu Wi-Fi — do połączenia z witryną bez zakłócania sieci WAN

Dostępne są następujące wersje modułów:

080Z4024 C-store (Refrigeration/HVAC/Lighting), możliwość podłączenia do 32 urządzeń
080Z4021 Refrigeration (including lighting), wersja ograniczona do obsługi funkcji chłodniczych oraz oświetlenia; możliwość podłączenia do 120 urządzeń
080Z4028 Full Store (Refrigeration/HVAC/Lighting), pełna wersja z możliwością podłączenia do 120 urządzeń
080Z4029 TP78 (Retrofit), pełna wersja z możliwością podłączenia do 120 urządzeń

AK-SM800A jest następcą AK-SM800, posiada kilka różnic i udoskonaleń. Posiada szybszy procesor co przekłada się na szybszy czas reakcji i płynność działania, jest bardziej wydajna, posiada też większą pamięć oraz ma wdrożone protokoły bezpieczeństwa. Obsługuje większą ilość alarmów i punktów historii oraz zdarzeń. Różni się też nowym systemem operacyjnym opartym na Linuksie, zachowując jednocześnie standardowe podzespoły. Klawiatura zastąpiona została pulpitem z ekranem dotykowym. Nowo opracowany pulpit i interfejs urządzenia ma wiele wbudowanych funkcji bezpośrednio na ekranie co daje łatwy dostęp do menu, ustawień konfiguracyjnych, alarmów i wizualizacji graficznej układu.

Dzięki dodaniu do jednostki punktu dostępowego WiFi, dostęp podczas serwisowania jest jeszcze łatwiejszy, urządzenia posiadające ten standard mogą łączyć się bezpośrednio z pełnym dostępem do wszystkich funkcji przez przeglądarkę internetową. Kolejną różnicą jest umieszczenie portu ethernetowego wewnątrz jednostki co jest celowym działaniem w celu uniknięcia przypadkowego wyciągnięcia kabla. Dołożono również kolejny port Ethernet oraz USB.

Platforma AK-SM800A ma zaimplementowane wiele funkcji bezpieczeństwa dostępnych obecnie na rynku związanych z szyfrowaniem przesyłanych danych. Dostępność aktualizacji sprawia, że użytkownik zawsze korzysta z najnowszego oprogramowania w swoim urządzeniu. Aby chronić dane klientów przed osobami nieuprawnionymi użytkownik zawsze potrzebuje hasła, aby uzyskać dostęp do urządzenia.

Nowy menadżer monitoringu dostosowuje się w pełni do zwiększającej się ilości operowanych danych oraz ich normalizacji. Daje też możliwość synchronizacji danych z innymi zewnętrznymi systemami jak np. platforma Alsense, dzięki której można łatwo śledzić pracę urządzeń chłodniczych, reagować na alarmy, prowadzić kompleksowy nadzór 24/7, zmniejszać zużycie energii i wiele więcej — wszystko to w jednej zintegrowanej, nowoczesnej platformie.

AK-SM800A umożliwia łatwą i kompleksową modernizację istniejących systemów. Wersja A w pełni nadaje się do istniejących zastosowań i jest kompatybilna z poprzednimi wersjami jak i z peryferiami pracującymi w poprzednich systemach. Konkretne wersje obsługują taką samą liczbę urządzeń i służą do tych samych zastosowań. Ma te same rozmiary obudowy i wyświetlacza, przez co spasowanie jest dokładnie takie samo.

Wszystko to sprawia, że nowy menadżer systemu AK-SM800A jest idealnym rozwiązaniem dla wielu instalacji chłodniczych handlu spożywczego na całym świecie.

 

Poniższy film prezentuje najważniejsze różnice pomiędzy AK-SM800 a AK-SM800A (j. ang.):

Kolejny film dotyczy łączenia zasobów z chmurą:

Pobierz:Subscribe to our
Capitalize on low hanging fruit to identify a ballpark value.
Newsletter