×
Informacje
Masz pytania? Zadzwoń do nas! 71 326 5000 centrala

Sterowniki do chłodnic Danfoss AK-CC 55

Sterowniki regulatory parownikowe Danfoss AK-CC-55

W 2020 r. Danfoss wprowadził nową generację sterowników do mebli i komór chłodniczych serii ADAP-KOOL – platformę AK-CC55, zastępującą stary typoszereg sterowników AK-CC 450, AK-CC 525 i AK-CC 550x.

Sterowniki AK-CC 55 zapewniają znaczne oszczędności energii dzięki adaptacyjnej regulacji przegrzania i adaptacyjnemu odszranianiu. Umożliwiają oszczędności energii rzędu 6-10% w porównaniu do najlepszych alternatywnych rozwiązań. Bazują na zaawansowanych algorytmach adaptacyjnej regulacji przegrzania o potwierdzonej skuteczności opracowanych przez firmę Danfoss.

Sterowniki są przeznaczone do kompleksowego sterowania pracą urządzenia chłodniczego i posiadają zdolność elastycznego dostosowania do wszystkich rodzajów mebli i komór chłodniczych.

Obsługę i serwis ułatwia aplikacja AK-CC55 Connect. Po podłączeniu nowego wyświetlacza zewnętrznego z opcją Bluetooth, możliwa jest pełna bezprzewodowa obsługa z poziomu aplikacji AK-CC55 Connect uruchomionej na smartfonie lub tablecie. Intuicyjna obsługa sterownika przez aplikację AK-CC55 Connect sprawia, że serwis i uruchomienie są bardzo łatwe, z pełną kontrolą na wyciągnięcie ręki, bez potrzeby bezpośredniego dostępu do sterownika.


Typowe zastosowania sterowników AK-CC 55:

 • Typowe witryny chłodnicze
 • Meble chłodnicze wyposażone w jeden zawór i jeden parownik, a posiadające dwie przestrzenie (sekcje) chłodzone
 • Meble chłodnicze z jednym zaworem i dwoma parownikami w dwóch przestrzeniach chłodzonych
 • Komory chłodnicze

Zalety sterowników Danfoss AK-CC 55:

 • Umożliwia podniesienie ciśnienia ssania o równowartość kilku stopni Celsjusza temperatury nasycenia
 • Optymalizacja zużycia energii przez cały układ chłodniczy
 • Adaptacyjna regulacja przegrzania na najniższym możliwym poziomie wg minimalnego sygnału stabilnego (MSS)
 • W przypadku transkrytycznych układów z CO2 wyposażonych w eżektory cieczowe możliwe jest uzyskanie zerowego przegrzania dzięki adaptacyjnej regulacji odparowania cieczy (ALC).
 • Jeden sterownik dla wielu różnorodnych urządzeń chłodniczych
 • Szybka konfiguracja z wykorzystaniem ustawień fabrycznych
 • Łatwa konfiguracja i obsługa za pośrednictwem aplikacji mobilnej z Bluetooth

Nowa generacja AK-CC55 składa się z 4 sterowników oraz 3 wariantów wyświetlaczy:

Regulator Danfoss AK-CC-55 Compact Regulator Danfoss AK-CC 55 Single Coil Regulator Danfoss AK-CC-55 Single Coil UI Regulator Danfoss AK-CC 55 Multi Coil
AK-CC 55 Compact AK-CC55 Single Coil AK-CC55 Single Coil UI AK-CC55 Multi Coil 
AK-CC 55 Compact
Przeznaczony do standardowych zastosowań z termostatycznymi zaworami rozprężnymi lub z zaworami AKVP do ograniczonego obszaru prostszych zastosowań. Sterownik jednego zaworu AKVP lub TZR Umożliwia wybór spośród dziewięciu ustawień. Sterownik Danfoss AK-CC55 Compact
AK-CC55 Single Coil
Sterownik do regulacji 1 parownika (do jednego zaworu AKVP). Posiada 9 wbudowanych aplikacji i szeroki zakres zastosowań w meblach i komorach chłodniczych. Bez wyświetlacza. Sterownik-Danfoss-AK-CC55-Single-Coil
AK-CC55 Single Coil UI
Sterownik do regulacji 1 parownika (do jednego zaworu AKVP). Posiada 9 wbudowanych aplikacji i szeroki zakres zastosowań w meblach i komorach chłodniczych. Wyposażony w zintegrowany wyświetlacz z przyciskami. Sterownik-Danfoss-AK-CC55-Single-Coil-UI
AK-CC55 Multi Coil 
Sterownik do regulacji pracy 1, 2 lub 3 parowników. Korzysta z odmiennego oprogramowania, dla innych zastosowań. Posiada dodatkowe gniazda przyłączeniowe. Można dokonać wyboru spośród pięciu ustawień. Regulacja zasilania parowników odbywa się z wykorzystaniem zaworów rozprężnych AKV. Posiada również 9 wbudowanych aplikacji. Sterownik-Danfoss-AK-CC55-Multi-Coil
Wyświetlacze zewnętrzne
Dostępne są trzy modele wyświetlaczy, wyposażone w zróżnicowane funkcje (zob. rysunek obok). Połączenie należy wykonać  za pomocą przewodu z wtykiem RJ12. Wyświetlacze sterowników Danfoss AK-CC55

Wraz z wprowadzeniem nowej grupy sterowników AK-CC55, zastępującej stary typoszereg sterowników AK-CC 450, AK-CC 525 i AK-CC 550x Danfoss podjął decyzję o wycofaniu starej platformy sprzętowej do końca marca 2021 r.

Wybór odpowiedniego sterownika nowej generacji ułatwi poniższe zestawienie:

Stary typ Nowy – najlepsze dopasowanie Nowy – alternatywne rozwiązanie Nowy – ograniczone funkcje
AK-CC 450 AK-CC55 Compact
AK-CC 525A AK-CC55 Single Coil AK-CC55 Compact
AK-CC 550 AK-CC55 SC / SC-UI
AK-CC 550A AK-CC55 Single Coil UI AK-CC55 Single Coil
AK-CC 550B AK-CC55 Single Coil (+ 2 wyśw. zewn.) AK-CC55 Single Coil UI
AK-CC 550F AK-CC55 Single Coil UI AK-CC55 Single Coil

UWAGA. Stare wyświetlacze EKA16x i kable do nich, ani karty rozszerzeń nie mogą być używane do AK-CC55 .


Więcej o aplikacji AK-CC55 Connect

Aplikacja Danfoss AK-CC 55 ConnectAplikacja AK-CC55 Connect to pierwsze w branży bezprzewodowe narzędzie do konfigurowania i obsługi sterowników typu AK-CC55 do mebli i komór chłodniczych.

Dostępny jest zdalny wyświetlacz regulatora AK-CC55 w wersji Bluetooth, umożliwiający bezprzewodowe połączenie sterownika z aplikacją serwisową AK-CC55 Connect zainstalowaną na smartfonie bądź tablecie z systemem operacyjnym iOS lub Android. Aplikacja pozwala na przyjazną dla użytkownika i intuicyjną konfigurację sterownika oraz jego testowanie – bez konieczności bezpośredniego dostępu, demontażu pokryw czy wykonywania fizycznych podłączeń.

Warunki pracy urządzeń chłodniczych można nadzorować w czasie rzeczywistym i z 24-godzinną historią, co usprawnia ich ocenę i rozwiązywanie problemów. Aplikacja oferuje alarmy z funkcją listy kontrolnej oraz odczyt stanu i ręczną obsługę wejść i wyjść. Czytelny interfejs użytkownika prezentuje dane w formie tekstowej i graficznej.

 

 


Dokumenty do pobrania:Subscribe to our
Capitalize on low hanging fruit to identify a ballpark value.
Newsletter